Jdi na obsah Jdi na menu
 


TĚŠÍTE SE, AŽ DĚTEM ZAČNE ŠKOLA ?

 

O prázdninách někteří rodiče strávili více času se svými dětmi. A nejedni z nich se už modlili, aby začala škola a o děti bylo postaráno.

Prázdniny jsou dobou, kdy dochází k mnoha dětským úrazům, protože rodiče k péči o své děti nepřistupují  dost zodpovědně. Nemají přehled kde a s kým jejich děti jsou, co kde dělají. Chtějí mít od nich hlavně klid. Přestože rodiče mají na starost jedno nebo dvě děti, nemají dostatek trpělivosti, aby se dětem věnovali.

S 1.zářím, kdy děti nastoupí do školy, ale zapomenou. Od učitele vyžadují trpělivost, pochopení, lásku  k dětem a samozřejmě vysokou profesionální úroveň. Dovedu si takovou učitelku nebo učitele představit – vždyť si své povolání vybrali, protože mají děti rádi.

Ovšem pouze v případě, že před nimi bude třída vzorně vychovaných dětí, které baží po učení, které jsou šikovné, samostatné, slušné. Ale taková třída neexistuje. V každém kolektivu jsou děti problémové, neukázněné, agresivní, nevychované….Bohužel právě ty mají ve svých rodičích největší zastání. A ohrožují děti slušné a hodné, které se chtějí učit.

Učitelské povolání je nesmírně náročné a po škole se chce stále víc – má vzdělávat, vychovávat, vytvářet dětem správné stravovací návyky – od pití mléka až po jedení zeleniny ….Jaká je ale role rodičů ? Pouze zplodí děti, které má pro život připravit někdo jiný.? Kde je jejich zodpovědnost za výchovu dětí ? velice se mi líbilo opatření, které využívají v USA. Pokud je žák základní školy nezvladatelný, narušuje svým chováním práci ve škole, dostane na určitý čas zákaz vstupu do školy. Rodiče se o něho musejí postarat, musejí s ním navštěvovat odborná pracoviště, která se zabývají dětmi a mládeží.

Věřím, že by se rodiče nad výchovou svých dětí více zamysleli, kdyby místo chození do práce běhali se svým potomkem po poradnách a sociálních kurátorech. Bohužel u nás je tato praxe v nedohlednu.

Milí rodiče, máte ze svých dětí opravdu radost a přáli byste si, aby dovolená nikdy neskončila a abyste s nimi mohli být co nejvíce? nebo jste už počítali dny, kdy se o děti postará škola, protože vy na ně „ nervy nemáte“? A chtěli byste takových mít na starost třicet?

                                        Mgr.Bc.Jana Smetanová

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář